Nové energetické štítky pro vysavače

Od září roku 2014 zavedla Evropská unie nový energetický štítek pro vysavače. Zákazníkům tak při nákupu pomůže v orientaci o úspoře při užívání těchto spotřebičů.

Energetická hodnota A-G

Stejně jako u většiny spotřebičů i u vysavačů je barevně rozlišena egergetická hodnota A-G a průměrná roční spotřeba energie. Tyto ukazatele jsou důležité pro informaci, jak velká bude finanční potřeba měsíčních výdajů. Jen energetická hodnota však není jasným ukazatelem úspory. Níže na štítku naleznete další informace, které vám pomůžou při výběru správného vysavače.

Třída prachových emisí A-G

Tento ukazatel určuje jaké množství vysátého prachu se vrátí zpátky do ovzduší. Zvláště pro alergiky je tento ukazatel velmi důležitý, ideální třída právě pro lidi s alergií je A s HEPA filtrem.

Hlučnost

Někdy se stává, že hluk vysavače uspává malé děti – není to však pravidlem. Pokud nechcete vysavač slyšet, vyberte si takový, jehož ukazatel má hodnotu 69 dB (A) nebo nižší.

Třída účinnosti vysávání koberců

V případě, že účinnost vysávání je vysoká, pomáhá snížit množství alergenů a odstraňuje nečistoty z hlubokých koberců. Nízká účinnost potom slouží spíše k vysávání tvrdých podlah a koberců s nízkým vlasem. Třídu, která zajistí kvalitní vysátí jakéhokoliv koberce hledejte pod označením C a lepší (A nebo B).

Vybírejte kombinaci všech ukazatelů

Nejen energetická třída vám poradí, který vysavač pořídit. Díky dalším ukazatelům máte možnost vybrat si takový vysavač, který nejen uspoří čas a peníze za energie, ale také kvalitně vysaje hustý koberec na první pokus.